O mnie

Pracuję z klientami w coachingu osobistym i prowadzę warsztaty rozwoju osobistego. Szczególnie bliski jest dla mnie temat męskich emocji i relacji. Współtworzę projekt ManKind - męskie kręgi we Wrocławiu, przestrzeń rozwojową dla mężczyzn, którzy potrzebują wrzucić na wolniejszy bieg, rozejrzeć się wokół i sprawdzić czy nadal są na dobrej drodze. Posłuchaj ostatniego podcastu na temat męskich emocji. Wspieram mentalnie Polaków na emigracji, którzy znaleźli się w trudnych życiowych warunkach -  Single Homeless Project.

Prowadzę coaching biznesowy, szkolenia managerskie oraz specjalistyczne w obszarze zarządzania wierzytelnościami. Zarządzałem zespołami i procesami (ULTIMO S.A.), mam wieloletnie doświadczenie jako event manager w branży muzycznej oraz freelancer w branży rozwojowej.

 

Praktyczną wiedzę z zarządzania zespołami, rozwiązywania konfliktów, prowadzenia negocjacji oraz wykorzystywania technik komunikacji w pracy zespołowej przekazuję w trakcie mentoringu.

Współpracuję z HP Inc Polska Sp. z o.o. jako partner biznesowy w ramach programu HP Badge, prowadząc coaching oraz szkolenia. W Przestrzeni – Instytutem Rozwoju to miejsce, w którym pracuję najczęściej, głównie jako coach biznesowy i osobisty.

Szkolę z coachingowego stylu zarządzania jako metody wspierającej liderów, chcących zarządzać coachingowo oraz świadomie i partnersko budować zaangażowanie pracowników. Pokazuję jak wykorzystywać coaching w organizacji oraz jakich błędów unikać, wdrażając tę metodę do stylu kierowania i współpracy.

  • Coach biznesowy z dyplomem studiów podyplomowych – certyfikowany program przez Izbę Coachingu w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu na kierunku "Coaching w biznesie" pod kierownictwem Marty Smolińskiej.

  • Kontynuuję naukę w trakcie 4-letniego kursu psychoterapii w Katedrze Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

  • Uczestniczyłem w wielu kursach, warsztatach i szkoleniach z zakresu coachingu, przywództwa, zarządzania, technik komunikacji, negocjacji, pracy ze stresem i pomocy psychologicznej (RTZ) oraz rozwoju osobistego, w procesach grupowych i indywidualnych.

  • Swoją pracę poddaję superwizji u certyfikowanych superwizorów, jako coach korzystam również z programów mentoringowych i superwizyjnych (Maciej Bennewicz, Patryk Lange, Edyta Pazur).

  • Jestem absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego

Jak pracuję?

Jako coach i trener pracuję z managerami z branży finansowej, szczególnie z obszaru zarządzania wierzytelnościami, pracownikami dużych firm i korporacji, wspieram przedsiębiorców oraz tych, którzy potrzebują osiągać cele zawodowe i prywatne, rozwijać inteligencję emocjonalną, budować umiejętności managerskie, trenować kompetencje miękkie, wzmocnić odwagę i pewność siebie, obniżać poziom stresu i dążą do zachowania życiowej równowagi.

Prywatnie

„Teraz to jedyny czas jaki mamy.” Chcę wykorzystać go najlepiej jak potrafię. Tej zasady trzymam się każdego dnia i z niej czerpię energię do działania.

Prywatnie uwielbiam podróżować. Miałem okazję spędzić półtora roku w nieprzerwanej podróży po Azji i Australii. Spędzone blisko 50 dni na szlakach Himalajów w Nepalu, przejechane ponad 7000 km wzdłuż Australii, życie w zgodzie z naturą na tajskiej prowincji i bliskie spotkania z dzikimi zwierzętami na Borneo, pomoc dla nepalskiej szkoły podstawowej to moje niektóre wspomnienia z tej wyprawy. Podróże są dla mnie szansą do rozwoju, głównie poprzez przekraczanie własnych granic.

Spójność, zaangażowanie w to co robię i wolność to wartości, które napędzają mnie w życiu. Piszę o coachingu, psychologii, rozwoju osobistym i podróżach.

Witek Janowski - kompetencje