Management Coaching

Coaching menedżerski to indywidualne wsparcie skierowane do wszystkich osób pełniących funkcje kierownicze. Obejmuje pełen zakres obowiązków, rozwija kompetencje oraz pożądane umiejętności. Wspiera w budowaniu odwagi menedżerskiej i procesach zarządzania.

Rozpoczyna się od określenia potrzeb oraz wyzwań i trudności menedżerskich. W zależności od struktury organizacji, lider określa jakie kompetencje potrzebuje rozwijać lub pracuje z obszarami wyeksponowanymi w zarządzaniu i wymagającymi usprawnień.

 

Pomaga odnaleźć miejsce w organizacji po zmianach struktur i zredefiniować rolę w zespole lub firmie. Coaching managerski to jedna z najchętniej wybieranych metod rozwoju kompetencji miękkich oraz rozwoju umiejętności przywódczych.

Coaching managerski online, stacjonarnie oraz w siedzibie klienta.

Jakie korzyści daje coaching managerski?

„Coaching menedżerski może mieć wiele zastosowań. Umiejętne rozwiązywanie konfliktów, budowanie zespołów i relacji w organizacji, skuteczne motywowanie, empatia czy zachowanie work-life balance.

 

Praca menedżera jest źródłem dużego stresu, który często przenosi się na życie prywatne, zaburza sen i towarzyszy od samego rana. Może to wynikać z potrzeby zdobycia umiejętności niezbędnych do bycia w nowej lub dotychczasowej roli lidera.”

Przytaj więcej na moim blogu.

Co mnie wyróżnia w pracy z managerami?

Moje doświadczenie w biznesie pozwala mi rozumieć potrzeby oraz wyzwania menedżerów, biznesu i organizacji. Sam jako menedżer szybko wybrałem coachingowy styl zarządzania, widząc pozytywny wpływ tej metody na motywowanie pracowników, budowanie zespołów i komunikację zespołową.

 

Stres i napięcie, ciągłe funkcjonowanie pod presją czasu, natłok zadań, wspieranie swojego zespołu, oczekiwania przełożonych, konflikty w zespole lub wewnątrz Twojej firmy, problemy komunikacyjne i permanentny brak czasu to tylko niektóre z tematów, w których możesz coś poprawić.