top of page

Czy coaching online jest skuteczny?

W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat coachingu online jako alternatywy dla spotkań coachingowych w gabinecie lub siedzibie klienta. Dowiesz się jakie korzyści możliwe są decydując się na tę formę współpracy. Dodatkowo przeczytasz tu również o tym, w jaki sposób przygotować się do coachingu lub mentoringu online. Wpis przybliża klientom ten tryb spotkań, szczególnie przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu pracy rozwojowej.

Life & business coaching online
Coaching biznesowy i osobisty online był standardem na długo przed pandemią.

Czym jest coaching online?


Coaching online to elastyczna forma wsparcia i rozwoju osobistego. Prowadzony jest za pomocą komunikatorów internetowych, często z użyciem opcji video. Najpopularniejsze formy coachingu online to spotkanie z użyciem aplikacji: Zoom, Skype, Messenger, Google Meet, WhatsApp, telefon i inne. Sesje online były standardem już na długo przed czasem pandemii COVID-19 w 2020 roku. Zarówno w coachingu biznesowym i osobistym forma online wspiera klientów w osiąganiu celów. W sesjach coachingowych przez internet wspólnie rozpoznamy Twoje zasoby, które wzmocnią Cię w dążeniu do celu i realizacji planów.


Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie nie ma dostępu do profesjonalnego wsparcia coachingowego lub najzwyczajniej chcesz oszczędzić czas na dojazdach do centrum miasta to właśnie ten tryb life i business coachingu jest doskonałym rozwiązaniem.

Struktura sesji i model pracy nie różnią od tych stosowanych w trakcie coachingu stacjonarnego. Jako coach proponuję klientom te sam rozwiązania i ćwiczenia. Coaching i mentoring online to elastyczna forma wsparcia i rozwoju osobistego. Prowadzony jest za pomocą komunikatorów internetowych, często z użyciem opcji video. Sesje coachingu online były standardem już na długo przed czasem pandemii. Zarówno w coachingu biznesowym i osobistym forma online wspiera klientów w osiąganiu celów. To bardzo chętnie wybierana forma, szczególnie przez biznes.


Dowiedz się więcej o coachingu biznesowym lub napisz do mnie w sprawie oferty dla biznesu.


Często spotykanym i w pełni zrozumiałym dylematem jest rozpoczęcie coachingu online. Badania pokazują, że przy zaufaniu i dobrej relacji, spotkania online są tak samo skuteczne, jak te tradycyjne w gabinecie. Praca zarówno w gabinecie, jak i online ma takie same cele i taką samą wartość, bez względu na tryb i formę spotkań.


Dla kogo jest coaching online?


Coaching online jest odpowiedzą na potrzeby klientów, dla których liczą się czas i dostęp do profesjonalnego wsparcia, a konieczność pogodzenia wielu obowiązków, biznesowych i prywatnych, wymaga oszczędnego dysponowania czasem.


Coaching online - jakie korzyści?


Najważniejsze argumenty przemawiające na korzyść coachingu online:

 • oszczędzasz czas i koszty - nie musisz tracić czasu na dojazdy do centrum miasta, szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych,

 • korzystasz z coachingu i mentoringu online, nawet jeśli w twojej okolicy nie ma coacha lub mentora,

 • często podróżujesz, zmieniasz miejsce zamieszkania, bo wymaga tego praca lub sytuacja - nie tracisz kontaktu z coachem i zachowujesz ciągłość procesu,

 • utrzymujesz kontakt i dostęp do coachingu lub konsultacji coachingowych w nieprzewidzianych sytuacjach,

 • mieszkasz lub przebywasz za granicą, a chciałbyś skorzystać z coachingu w Polsce,

 • chcesz w bezpiecznych i komfortowych warunkach skorzystać z coachingu lub mentoringu.


Jak przygotować się do coachingu online?


Przygotowanie do sesji coachingowych online w zasadzie nie różni się bardzo od sesji coachingowych prowadzonych w gabinecie. Coaching to praca w oparciu o cel oraz doświadczanie i trenowanie nowych zachowań i nawyków. Spora część pracy coachingowej dzieje się w rzeczywistości pomiędzy sesjami. W trakcie sesji dokonujemy ewaluacji działań z czasu pomiędzy sesjami. Także ta część przygotowania nie zmienia się - sprawdzamy co zadziałało, a co warto zmienić, omawiając to w trakcie spotkania.


Dowiedz się więcej na temat coachingu zaglądając do części FAQ, w której odpowiadam na najczęściej pojawiające się pytania od zainteresowanych.


Coaching online - skontaktuj się ze mną w celu ustalenia terminu bezpłatnej 30-minutowej konsultacji.

Formy kontaktu


Dostępny na rynku coaching i mentoring online może obejmować SMS-y, wiadomości głosowe, wideokonferencje, wymianę e-maili, zdarza się nawet korzystanie z dedykowanych aplikacji. W mojej ofercie dominująca jest forma spotkań video, jak również coaching telefoniczny lub przez aplikację bez użycia obrazu. Najczęściej klientom proponuję coaching przez Zoom, Google Meet lub Skype. Zastanów się, jaka opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza i najlepsza i skontaktuj się ze mną w celu ustalenia terminu bezpłatnej 30-minutowej konsultacji zanim podejmiesz decyzję o rozpoczęciu współpracy. Ze swojej strony zapewniam poufność i bezpieczeństwo danych, dbam o najwyższe standardy zabezpieczeń na stronie.


Coaching online - wymagania techniczne

 • Pobierz aplikację Zoom [tutaj], jednak nie jest to warunek konieczny; przed sesją otrzymasz ode mnie link do spotkania, w którym będziesz mógł/mogła uczestniczyć również poprzez przeglądarkę (np. Google Chrome);

 • Jeśli już korzystałeś/łaś z aplikacji, upewnij się, że pamiętasz swoje dane do logowania;

 • Przed spotkaniem koniecznie sprawdź, czy poprawnie działa sprzęt: mikrofon, kamera, stabilne łącze internetowe – bez nich nie będziemy mogli zrealizować sesji;

 • Zminimalizuj czynniki rozpraszające uwagę – rzeczy lub dźwięki, które mogą nam przeszkadzać podczas rozmowy;

 • Nie stosuję przypomnień o wizycie – zanotuj sobie wizytę w kalendarzu.

Jeżeli dotarłeś do tego miejsca to wiesz już prawdopodobnie wystarczająco dużo na temat coachingu online żeby wykonać kolejny krok, czyli umówić się na bezpłatną konsultację lub pełną sesją coachingową.


Dowiedz się więcej na temat metod mojej pracy czytając wpisy na blogu.


Zapraszam Cię do kontaktu i współpracy.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page